Monday, June 17, 2024

Politikë

Aktualitet
Të Fundit

OKB miraton rezolutë kundër pushtimit rus në​ Ukrainë​

​Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara votoi të mërkurën një rezolutë për të dënuar Rusinë për nisjen e pushtimit të Ukrainës dhe kërkoi...

Hiqet ora policore, Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi mbajtjen e maskës në ambientet e mbyllura

Ora policore, që ndalonte qarkullimin e lirë të qytetarëve gjatë natës prej gati dy vitesh, që kur në vend u vendosën masat e para...

Në shqyrtim anulimi i marrëveshjeve për lëvizjen në Shqipëri të diplomatëve, zyrtarëve dhe biznesmenëve rusë

Ministrja e Punëve të Jashtme, Olta Xhaçka gjatë takimit me përfaqësues nga trupi diplomatik në Tiranë theksoi se po shqyrtohet anulimi i marrëveshjeve për...

“Nëse armët nukleare përdoren do shkatërrohej bota”, koloneli shqiptar: Janë dëme të jashtëzakonshme

Koloneli Dritan Demiraj i ftuar këtë të hënë në Open në Top Channel theksoi se nëse armët bërthamore do të përdoren do të shkatërrohej...

Refugjatë ukrainas arrijnë në Serbi

Përfaqësues të organizatave joqeveritare në Serbi konfirmuan se në këtë vend kanë arritur refugjatët e parë nga Ukraina. “Për momentin, ata janë njerëz që...

Kronika

Bota dhe Rajoni

Ekonomi

Teknologji

Style
Argëtim

“Ai i foli kitaristit kur aty ishte Triksa”, komentohet mes debatesh surpriza e Beatrixës natën e finales

Surpriza e Beatrix Ramosajt për Donaldin natën e finales së Big Brother VIP ishte një ndër temat që u diskutua në puntatën e fundit...

“Donaldi u soll ftohtë me Triksën gjatë finales”, komenti i opinionistit në studion e Big Brother VIP

Opinionisti Arbër Hajdari tha se Bora ka rrezikuar shumë kur pranoi takimin me Donaldin gjatë qëndrimit të tij në Big Brother VIP. Në puntatën e...

“Bora ka rrezikuar shumë”, komenti i opinionistit në studion e Big Brother VIP

Opinionisti Arbër Hajdari tha se Bora ka rrezikuar shumë kur pranoi takimin me Donaldin gjatë qëndrimit të tij në Big Brother VIP. Në puntatën e...

Shkencë

Sport