Friday, June 14, 2024

Politikë

“Afera është në kokën tuaj”, Rama ironi në Komisionin Hetimor të Inceneratorëve

Kryeministri Edi Rama është përfshirë në debate të ashpra gjatë dëshmisë sot në Komisionin Hetimor të Inceneratorëve. Tabaku: Zoti dëshmitar a është Damian Gjiknuri ai...

“Gocë Samiu dhe të çojnë pyetjet?!” Veliaj ironi me Tabakun

Kryetari i Bashkisë së Tiranës ka zbuluar një skandal teksa po zhvillohej mbledhja e Komisionit Hetimor për inceneratorët. Veliaj ka treguar me foto se si...

Nesër do të dëshmojë në Komisionin Hetimor të Inceneratorëve/ Rama: Mezi pres të shkoj

Kryeministri Edi Rama ka prezantuar pyetësorin e Këshillimit Kombëtar para qytetarëve të Durrësit. Në fjalën e tij ka komentuar zhvillimet në Komisionin Hetimor të Inceneratorëve...

Sot Rama takon Blinken në ShBA

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken do takohen sot në Uashington. Ky takim vjen në një moment kur Shqipëria...

Berisha: Iliri trafikant vajzash! Meta: Je kapobandë, fute në vëllavrasje Tropojën! Kryemadhi: Saliu psikopat, fashist dhe enverist

Zgjedhjet pjesshme lokale të 6 marsit 2022 do të jenë testi i parë elektoral për aleancën e dytë mes Sali Berishës dhe Ilir Metës,...

“O ditëzi që rri te parkingu i PD-së për një shampo”/ Sherri mes analistëve: Je zar i Berishës

Analistët Andi Bushati dhe Ergys Mërtiri janë përballur deri në terma personale ditën e sotme në studion e Open në Top Channel. Gjithçka nisi pas...

Projekti i Portit të Durrësit/ Xhaferraj interpelancë me Ballukun: Investimi nga kompani offshore! Ministrja: Po abuzoni

Deputeti Ferdinand Xhaferraj ka kërkuar një interpelancë për ministren e Infrastrukturës Belinda Balluku për projektin e ndërtimit të Portit të Durrësit, ku ai hedh...

Rama takon ambasadoren Kim para vizitës në SHBA

Kryeministri Edi Rama ka takuar ambasadoren amerikane, Yuri Kim këtë të mërkurë, para vizitës së tij në SHBA. Ajo përshëndeti mbështetjen e fortë të Shqipërisë...

Meta: Nesër dorëzojmë padinë, Kuvendi çoi në Kushtetuese dokumente false

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat pas daljes së përfaqësuesit të tij ligjor, Bledar Dervishaj tha se nesër do të dorëzojë padi,...

Gjykata Kushtetuese nis shqyrtimin e shkarkimit të presidentit Meta

Gjykata Kushtetuese në Shqipëri, nisi të martën një seancë publike, si pjesë e procesit të nisur për shqyrtimin e vendimit të Kuvendit për shkarkimin...

Të Fundit