Friday, June 14, 2024

Të fundit

Blinken: Uashingtoni i hapur për diplomaci mbi Ukrainën, por e vështirë nëse nuk ulen tensionet

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken tha të mërkurën se Uashingtoni ia ka bërë të qartë Kievit se do t’i mbështesë përpjekjet e tij...

Shpërthime të fuqishme në disa qytete të Ukrainës

Sirenat e alarmit janë ndezur këtë mbrëmje në disa qytete të Ukrainës, ndërsa janë dëgjuar shpërthime të fuqishme. Ekipet e CNN në terren kanë raportuar...

Rundi i dytë i bisedimeve Ukrainë-Rusi, më 3 mars

Rusia dhe Ukraina do të bisedojnë për një armëpushim gjatë rundit të dytë të bisedimeve që do të mbahet më 3 mars, tha kryenegociatori...

A ekziston vërtet “Fantazma e Kievit” që rrëzoi gjashtë avionë rus? Analiza e fakteve

“Fantazma e Kievit” është kthyer në një figurë popullore në mbarë Ukrainën. Por a ekziston vërtet “Fantazma e Kievit”? DW ka realizuar një analizë të...

Hiqet ora policore, Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi mbajtjen e maskës në ambientet e mbyllura

Ora policore, që ndalonte qarkullimin e lirë të qytetarëve gjatë natës prej gati dy vitesh, që kur në vend u vendosën masat e para...

Shqiptari krijon mozaik me portretin e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky

Artisti Alkent Pozhegu nga Gjakova ka realizuar një mozaik të presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky. Ai është frymëzuar nga situata e vështirë e ditëve të fundit,...

Balina komenton lidhjen Donald-Beatrix, momenti kur Semi qesh me ironi

Opinionistja e Big Brother VIP, Balina Bodinaku e ka komentuar një lidhje në kushte të veçanta atë të Donald Veshajt dhe Beatrix Ramosajt në...

“Ai i foli kitaristit kur aty ishte Triksa”, komentohet mes debatesh surpriza e Beatrixës natën e finales

Surpriza e Beatrix Ramosajt për Donaldin natën e finales së Big Brother VIP ishte një ndër temat që u diskutua në puntatën e fundit...

“Donaldi u soll ftohtë me Triksën gjatë finales”, komenti i opinionistit në studion e Big Brother VIP

Opinionisti Arbër Hajdari tha se Bora ka rrezikuar shumë kur pranoi takimin me Donaldin gjatë qëndrimit të tij në Big Brother VIP. Në puntatën e...

“Bora ka rrezikuar shumë”, komenti i opinionistit në studion e Big Brother VIP

Opinionisti Arbër Hajdari tha se Bora ka rrezikuar shumë kur pranoi takimin me Donaldin gjatë qëndrimit të tij në Big Brother VIP. Në puntatën e...

Të Fundit