Friday, June 14, 2024

Sport

Nuk ndodhte prej vitit 1999/ E “ndihmon” Jorginho, portieri grek realizon një tregolësh

Në lojën e futbollit nuk është diçka e zakonshme kur emri i një portieri bëhet pjesë e listës së golashënuesve të ndeshjes. Sigurisht, rastet nuk...

Rikthehet derbi Dinamo-Partizani, ndeshja e vlefshme për çerekfinalen e Kupës së Shqipërisë

Rikthehet derbi i kryeqytetit Partizani-Dinamo në ndeshjen e dytë çerekfinale të Kupës së Shqipërisë. Ndonëse kanë barazuar 1-1 ndeshjen e parë bluë e kryeqytetit do...

Nën hetim nga policia pasi goditi me shkelm macen e tij, West Ham dënon rëndë mbrojtësin

West Ham United ka dënuar Kurt Zouma pas publikimit të një videoje ku shfaqej mbrojtësi francez duke shkelmuar dhe goditur macen e tij. Policia e...

Cristiano Ronaldo shëtit me makinën 180 mijë euro, që Georgina i dhuroi për ditëlindje

Cristiano Ronaldo shkoi me një makinë të re në seancën stërvitore të Manchester United këtë të hënë. Bëhet fjale për një automjet luksoz, që...

Pësoi arrest kardiak në fushën e blertë, Eriksen rikthehet më i fortë

Momentin kur mesfushori danez Christian Eriksen ra në tokë pasi pësoi arrest kardiak në mes të fushës, bota nuk do ta harrojë aq lehtësisht,...

Spanja dhe Portugalia, kandidatura e përbashkët europiane për Botërorin 2030

Po afrohet momenti i zgjedhjes së vendit organizator të Kupës së Botës 2030. Aleksander Ceferin, president i UEFA-s, u kërkoi 55 federatave anëtare që...

Foto/ Ceremoni spektakolare, nisin Lojërat Olimpike Dimërore në Pekin

Me një ceremoni madhështore, kanë startuar sot në Kinë Lojërat Olimpike Dimërore, që do mbahen pikërisht në Pekin dhe do të zgjasin deri më...

Dhuna në stadium, gjobitet Tirana, Vllaznia dhe Skënderbeu

Java e parë e Superiores për vitin 2022 u shoqërua me probleme dhe incidente, për shkak të skenave të dhunës nga tifozët. Për sjelljen e...

Eriksen pranë rikthimit në Premier League, trajneri i klubit të interesuar: Kërkon të luaj në Botëror

Për fat të mirë, Christian Eriksen ka lënë pas problemet me zemrën teksa edhe pse ka të vendosur një defibrillator, danezi është i bindur...

S’ka më shpresë, Gjakoviç dëbohet nga Australia

Shpresat e tenistit serb Novak Gjokoviç, për të luajtur në turneun Australian Open, u rrënuan të dielën pasi një gjykatë hodhi poshtë ankesën e...

Të Fundit