Saturday, June 15, 2024

Kronikë

U ekzekutua teksa po lëvizte me makinë, ja kush është biznesmeni që u vra në Kurbin/ Para 10 viteve plagosi rëndë një 22-vjeçar

Një atentat me armë zjarri u shënua mëngjesin e sotëm në Sanxhak të Kurbinit, ku mbeti i vrarë 55-vjeçari Pilot Rroli.Biznesmeni i cili u...

Atentat në Laç, vritet me armë zjarri brenda makinës së tij biznesmeni 55-vjeçar(Emri)

Qyteti i Laçit është tronditur këtë mëngjes nga një atentat të bërë në zonën e quajtur Sanxhak. Raportohet se i vdekur ka mbetur biznesmeni 55-vjeçar,...

Me FOTO dhe EMËR/ Kush janë 4 shqiptarët më të kërkuar nga EUROPOL, ja për çfarë akuzohen

SHQIPËRI – Në listën e më të kërkuarve në të gjithë botën nga EUROPOL nuk mungojnë as shqiptarët të cilët janë të akuzuar për...

Tre djem dhe një vajzë të përfshirë/ 20-vjeçari plagoset në dhomën e hotelit

Një 20-vjeçar ka mbetur i plagosur me armë zjarri mëngjesin e së enjtes, në ambientet e dhomës së një hoteli pranë kilometrit të 6-të...

Test droge për policët/ 15 efektivë në Vlorë rezultojnë pozitiv

VLORË- Vijojnë testimet për efektivët e policisë së Shtetit nëse janë apo jo përdorues të lëndëve narkotike. Sipas informacioneve të siguruara nga Panorama bëhet me...

Kush po i vret boksierët dhe biznesmenët në Greqi? Lidhja e shqiptarëve në ekzekutimet mafioze

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në Galatasi, të Greqisë. Haris Kontogiorgis, bokier, u ekzekutua me armë zjarri teksa po futej...

Të maskuar, me kallashnikov në dorë hynë brenda lokalit në Lezhë, policia zbardh ngjarjen, detajet nga hetimet

Pas publikimit të një video në rrjetet sociale ku shfaqeshin tre persona të armatosur dhe të maskuar në një lokal, policia e Lezhës ka...

“2500 euro nga Greqia për në Kosovë”/ Nga pagesa tek qëndrimi në Shqipëri, zbulohet si funksionon transportimi i emigrantëve sirianë: Rrëfimet e personave të...

Top Channel ka siguruar dosjen e dëshmive të dy personave të vënë në pranga nga policia e Tiranës pasi dyshohet se janë pjesë e...

Himni dhe Asdreni/ BSH prezanton dy prerje të serisë së re të kartëmonedhave

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka prezantuar ditën e sotme dy prerje të serisë së re të kartëmonedhave. Bëhet fjalë për kartëmonedhën...

Peza paralajmëron një verë të nxehtë: Media, oligarkë dhe niveli i Berishës do të jenë emrat e radhës që do të shpallen “non grata”...

Analisti Alfred Peza ka paralajmëruar se kjo verë do të jetë e nxehtë sa i përket lëvizjeve të Amerikës ndaj Shqipërisë për shpalljen “non...

Të Fundit