Friday, June 14, 2024

Slider

A ekziston vërtet “Fantazma e Kievit” që rrëzoi gjashtë avionë rus? Analiza e fakteve

“Fantazma e Kievit” është kthyer në një figurë popullore në mbarë Ukrainën. Por a ekziston vërtet “Fantazma e Kievit”? DW ka realizuar një analizë të...

Shqiptari krijon mozaik me portretin e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky

Artisti Alkent Pozhegu nga Gjakova ka realizuar një mozaik të presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky. Ai është frymëzuar nga situata e vështirë e ditëve të fundit,...

“Nëse armët nukleare përdoren do shkatërrohej bota”, koloneli shqiptar: Janë dëme të jashtëzakonshme

Koloneli Dritan Demiraj i ftuar këtë të hënë në Open në Top Channel theksoi se nëse armët bërthamore do të përdoren do të shkatërrohej...

Përfundojnë bisedimet Ukrainë-Rusi, pritet raund i dytë

Raundi i parë i bisedimeve mes Ukrainës dhe Rusisë për t’i dhënë fund luftimeve përfunduan pas ndonjë marrëveshje konkrete. Një ndihmës i Presidentit rus Vladimir...

Momenti kur forcat ruse prekën kufirin ukrainas/ Profesori amerikan e zbuloi disa orë para deklaratës së Putin

Një profesor në Kaliforni dhe ekspert i kontrollit të armëve tha se Google Maps e ndihmoi atë të gjurmonte një 'bllokim trafiku' që në...

Tragjike! S’arriti të festonte ditëlindjen, kush është vogëlushja ukrainase që u vra nga rusët (Fotot)

Numri i civilëve të vrarë në Ukrainë gjatë pushtimit rus po rritet çdo ditë. Deri të dielën, komisioneri i Ukrainës për të drejtat e njeriut...

OKB mbledh Asamblenë e Përgjithshme

Të hënën është planifikuar një mbledhje e posaçme e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara lidhur me luftën në Ukrainë. Ndërkohë kanë hyrë...

Dita e pestë e luftës/ Nisin bisedimet me Rusinë, Ukraina kërkon armëpushim dhe tërheqje të trupave rusë

Ukraina është në ditën e pestë të luftës, pasi presidenti rus Vladimir Putin urdhëroi sulmin ndaj vendit fqinj. Sot po mbahet takimi mes delegacioneve të...

Google bllokon reklamat e mediave shtetërore ruse

Google vendosi të bllokojë reklamat e mediave shtetërore ruse. Alphabet, kompania amë e platformës, YouTube, ka thënë se mediat shtetërore ruse nuk do të mund...

Putin falënderon forcat speciale të Rusisë

Presidenti rus, Vladimir Putin ka bërë të dielën një adresim televiziv, në të cilin ka falënderuar ushtarët e forcave speciale që “janë duke përmbushur...

Të Fundit