Tuesday, November 28, 2023

AUTHOR NAME

Gazetar

3734 POSTS
0 COMMENTS

Familja mbretërore midis lojërave politike në Mal të Zi

Marko Careviq, kryetar i Budvës - qytetit magnet për turizmin në Mal të Zi - ka thënë se Podgorica duhet të kthejë një pjesë...

SHBA-ja nis miliona vaksina drejt vendeve tjera

Shtëpia e Bardhë ka thënë se Shtetet e Bashkuara kanë nisur 22 milionë doza të vaksinës kundër koronavirusit në shtetet tjera këtë javë, teksa...

Afganistani drejt krizës humanitare

Mazar-e Sharif, Afganistan – Safia dhe tre fëmijët e saj të vegjël jetojnë jashtë, të ekspozuar ndaj të nxehtit ndëshkues të verës, pa ushqim...

Pasazhi i ditës

– “Pse duhet ta dëgjojmë zemrën?”, pyeti djali atë ditë, ndërsa po ngrinin çadrën. – “Sepse ku ke zemrën, ke dhe thesarin tënd”. – “Zemra ime...

Latest news

- Advertisement -spot_img