Tuesday, November 28, 2023

AUTHOR NAME

Gazetar

3734 POSTS
0 COMMENTS

Blinken: Uashingtoni i hapur për diplomaci mbi Ukrainën, por e vështirë nëse nuk ulen tensionet

Sekretari amerikan i Shtetit Antony Blinken tha të mërkurën se Uashingtoni ia ka bërë të qartë Kievit se do t’i mbështesë përpjekjet e tij...

Shpërthime të fuqishme në disa qytete të Ukrainës

Sirenat e alarmit janë ndezur këtë mbrëmje në disa qytete të Ukrainës, ndërsa janë dëgjuar shpërthime të fuqishme. Ekipet e CNN në terren kanë raportuar...

OKB miraton rezolutë kundër pushtimit rus në​ Ukrainë​

​Asambleja e Përgjithshme e Kombeve të Bashkuara votoi të mërkurën një rezolutë për të dënuar Rusinë për nisjen e pushtimit të Ukrainës dhe kërkoi...

Rundi i dytë i bisedimeve Ukrainë-Rusi, më 3 mars

Rusia dhe Ukraina do të bisedojnë për një armëpushim gjatë rundit të dytë të bisedimeve që do të mbahet më 3 mars, tha kryenegociatori...

A ekziston vërtet “Fantazma e Kievit” që rrëzoi gjashtë avionë rus? Analiza e fakteve

“Fantazma e Kievit” është kthyer në një figurë popullore në mbarë Ukrainën. Por a ekziston vërtet “Fantazma e Kievit”? DW ka realizuar një analizë të...

Hiqet ora policore, Komiteti Teknik i Ekspertëve lë në fuqi mbajtjen e maskës në ambientet e mbyllura

Ora policore, që ndalonte qarkullimin e lirë të qytetarëve gjatë natës prej gati dy vitesh, që kur në vend u vendosën masat e para...

Shqiptari krijon mozaik me portretin e presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky

Artisti Alkent Pozhegu nga Gjakova ka realizuar një mozaik të presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky. Ai është frymëzuar nga situata e vështirë e ditëve të fundit,...

Balina komenton lidhjen Donald-Beatrix, momenti kur Semi qesh me ironi

Opinionistja e Big Brother VIP, Balina Bodinaku e ka komentuar një lidhje në kushte të veçanta atë të Donald Veshajt dhe Beatrix Ramosajt në...

“Ai i foli kitaristit kur aty ishte Triksa”, komentohet mes debatesh surpriza e Beatrixës natën e finales

Surpriza e Beatrix Ramosajt për Donaldin natën e finales së Big Brother VIP ishte një ndër temat që u diskutua në puntatën e fundit...

“Donaldi u soll ftohtë me Triksën gjatë finales”, komenti i opinionistit në studion e Big Brother VIP

Opinionisti Arbër Hajdari tha se Bora ka rrezikuar shumë kur pranoi takimin me Donaldin gjatë qëndrimit të tij në Big Brother VIP. Në puntatën e...

Latest news

- Advertisement -spot_img