“Më thoshin nuk do t’ia dalësh”, Beniada ka një mesazh prekës për të gjithë

Modelja Beniada Nishani  njëkohësisht edhe finaliste e Big Brother VIP ka një mesazh për të gjithë.

Ajo këshillon se të gjithë duhet t’i japim kurajë dhe t’i besojmë vetes sonë, pavarësisht se çfarë thonë të tjerët.

 “Përshendetje! Përpara se të nisja këtë aventurë,ishin të shumtë që më thoshin nuk do t’ia dalësh,mos u fut,nuk është për ty.
E di çfarë bëra? “Dëgjova veten”. Këtë gjë duhet të bëjmë gjithmonë,t’i japim forcë dhe kurajo vetes dhe do t’ia dalim.
Tani shoh sa shumë më doni,sa shumë më mbështesni dhe kuptoj sa mirë kam bërë që u bëra pjesë e Big Brother VIP”, shkruan Beniada.

 

Kujtojmë se Beniada u kthye në një fenomen gjatë qëndrimit për katër muaj në Big brother VIP, me karakterin dhe mënyrën e të folurit shqip.