“Shtëpi bari” në Spanjë, shkatërrohet grupi kriminal shqiptar, 10 të arrestuar

Dhjetë shqiptarë janë arrestuar si anëtarë të dyshuar të një organizate kriminale për kultivimin dhe shitjen e marijuanës në Spanjë.

Sipas mediave spanjolle raportohet se shqiptarë nga 19 deri në 32 vjeç kishin mbi dy mijë bimë kanabisi të kultivuara në zona të ndara në të gjithë provincën e Alicante.

Ata vepronin si grup i strukturuar në mënyrë perfekte dhe kishin disa “shtëpi bari” ku kishin investuar në teknologji për të rritur kanabisin.