Striptiste clubeve të Prishtinës dhe pjesë e grupeve kriminale/ Kush është konkurrentja e Për’puthen

Mbrëmjen e djeshme pjesë e programit Për’puthen  u bë Laureta Zybe, motra e Rrushes.

Si asnjëherë më parë dy motra do të kërkojnë dashurinë brenda Përputhen.

Hyrja e saj bëri shumë bujë për shkathtësinë dhe çiltërsinë e saj, ndërsa në një pamje të parë u duk se bëri çunat e studios për vete.

Por kush është e shkuara e “errët” e konkurrentes?

Sipas Indeksonline, ajo ka qenë e arrestuar nga Policia e Kosovës në Prishtinë, me dyshimin se kishte bashkëpunuar me tre shtetas të huaj, të dyshuar për vrasje të kryera jashtë vendit.

Ajo është dyshuar gjithashtu për prostitucion, duke bashkëpunuar me grupe kriminale të Malit të Zi.

Laureta Zyba punon si striptiste në klubet e natës në Prishtinë e cila ishte arrestuar për veprën penale, “bashkëkryrje në veprim”. Para Gjykatës ajo ishte shprehur se ndjehet fajtore që nuk i kishte lajmëruar këta persona tek autoritetet vendore me kohë dhe që ka bashkëpunuar me këta njerëz.