“Sot vdiq ish-gruaja ime”/ Vuçiç jep lajm e hidhur

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç ka publikuar ditën e sotme një lajm të hidhur me të gjithë ndjekësit e tij në rrjetet sociale.

Nëpërmjet një postimi në Instagram, Vuçiç ka shkruar se ditën e sotme në mënyrë të befasishme ka ndërruar jetë gruaja e tij e parë.

Ndër të tjera Presidenti i Serbisë njofton se me të ndjerën ka dy fëmijë. Ish-gruaja e tij Ksenija u nda nga jeta sot në moshën 56-vjeçare për arsye të paditura.

“Sonte në Beograd, papritur, në moshën 56-vjeçare, vdiq Ksenja Vuçiç, nëna e dy fëmijëve tanë, Danilo dhe Milica, dhe ish-gruaja ime. Vendi dhe data e funeralit do të njoftohen më vonë”, shkruan ai.