Këngëtari i “T’u rapovit po m’zen mëngjesi”: Do bëja koncert për 5 mijë lekë! Moderatorja i mëson ‘sekretet’ e profesionit

“T’u repovat po m’zen mëngjesi”, është kënga që së fundi është bërë virale në rrjetin social “TikTok”.

I ftuar në një intervistë në emisionin “Why?Not”, autori i kësaj pjese të shkurtër, ‘rep’, 13-vjeçari Shqipron Muça thotë se sa lekë do kërkonte nëse do e ftonin në koncerte.

Duke qenë fëmijë, e duke mos ditur vlerën e parasë dhe se sa paguhen artistët ai thotë 5 mijë lekë. Ndërkohë moderatorja e emisionit, Roza Lati i thotë se do t’ia mësojë hilet e profesionit.

Më herët, Shqiproni ka treguar se këngën e ka bërë me telefon para disa muajve, por është bërë virale javën e kaluar, pasi u shpërnda nga artistë të njohur si Dhurata Dora, Ylli Limani etj.

Këtë këngë e kam realizuar para 5 muajve. U bë e famshme tani se e publikuan të famshmit. Këngën e kam bo në telefon, ja kam nis kështu se më pëlqen muzika, djali i axhës më ka ndihmu pak. Tekstin e kam shkruar vetë, më erdhi prej kangëve që i ngoj. Përsa i përket ex-it, krejt imagjinat osht.Tash do e qesh, do shoh a po m’dhez. Muzikën e kom bo vet, e pak me ndihmën e djalit axhës. Djali i axhës merret me muzikë. Para 3 muajve e kam publikuar. Dafina Zeqiri ishte e para prej t’famshmve. U gëzova mendova po m’dhez konga. Dafina tha super hit.Pashë që po m’dhez e do qes edhe kongë të tjera. Konga e radhës do jetë me videoklip”.