Sot dita më e ftohtë e vitit/ Si do të jetë situata nesër

Instituti i Gjeoshkencave ka dhënë detaje se si do të jetë moti për nesër, ndërsa pritet normalizim i situatës në vendin tonë.

Ulja e ndjeshme e temperaturave dhe ngricat mund të krijojnë probleme të ndryshme dhe vështirësi në transportin rrugor. Sot pasdite dhe nesër nuk priten reshje në të gjitha qarqet.

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë në bregdet: -3 / 8 °C; në vendet e ulëta: -5 / 7 °C dhe në vendet malore: -11 / 5 °C

Sot pasdite dhe nesër era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa në bregdet deri e fortë.