Sportistja tha se ka ngelur pa burrë se po bëhen gay, reagon aktori i njohur: A ka ndonjë t’i bëjë derman se e mbyti…

Sportistja e njohur, Dorina Mema, ka bërë së fundmi disa deklarata të forta, duke sjellë edhe reagime mjaft të forta nga personazhe të njohur të ekranit.

Dorina gjatë një interviste u shpreh se meshkujt “po i marrin fustanet femrave” dhe se ato po vuajnë për të pasur një burrë të vërtetë në krah.

Lidhur me këto deklarata të forta ka reaguar aktori i njohur, Alex Seitaj, i cili bën thirrje në “ka ndonjë burrë që t’i bëjë derman Dorinës”.

“Kjo zonja ka nevojë për burrë dhe po i ikën truri në televizion publik. Aman more ka nai burrë t’i bëjë derman kësaj se e mbyti qenin?”, ironizon aktori i humorit në një postim në “Instagram”.

Më pas, Seitaj i kujton Memës se është biologjikisht e pamundur që të gjithë meshkujt të “bëhen” gay.

Sportistja tha se ka ngelur pa burrë se po bëhen gay, reagon aktori i

Reagimi i plotë i Alex Seitaj:

Kjo zonja ka nevojë për burrë dhe po i ikën truri në television publik. Aman more ka nai burrë t’i bëjë derman kësaj se e mbyti qenin?

-Është biologjikisht e pa mundur që të gjithë meshkujt të “bëhen” gay.

-Bota që t’i po kritikon është botë që rinia shqiptare po lakmon pikërisht se ka liri dhe jo fosile të tilla.

-Burrat skocezë veshin fustan dhe s’ka lidhje as me seskualitetin as me identitetin gjinor.

-Dhe burrat e tjerë në botë që veshin fustan nuk ta kanë vjedh ty po e kanë ble me lekët e veta.

Ky po është kulmi, që neve, pa lumturinë tona ja u fajësojmë të tjerëve.

Motër nëse ti je me dietë nuk do të thotë që të gjithë nuk duhet të hanë ëmbëlsira.

Njerëz jetoni jetën, dashuroni, mos urreni. Jetoni të vërtetën tuaj edhe në dasëm të kësaj çupës ishalla.

Burimi: Gazeta Shqip