Vret xhaxhanë dhe vetëvritet/ Akuzonte nipin, pse nuk i shpëtoi të birin në Greqi

Humbja e djalit të Jorgji Koretës në Greqi 10 vjet më parë është një ndër shkaqet që dyshohet se ka shërbyer si motiv për tragjedinë që ndodhi mbrëmjen e së hënës në fshatin Mekat të Vlorës.

Nipi që vrau xhaxhin me çifte kishte punuar në Greqi me djalin e Jorgji Koretës që humbi jetën në punë, sipas Top Channel.

Ai ka qenë pranë kushëririt në momentin kur ra nga skela dhe burime thonë se shpesh akuzohej nga familja e xhaxhait të tij se përse nuk e shmangu dot vdekjen e të birit.

Pas tragjedisë së kushëririt Genci Koreta u kthye në fshat ku jetoi pa krijuar familje, deri mbrëmjen e së hënës kur vrau xhaxhain duke vjelë ullinj e më pas vrau veten.