Basha i vendosur të qëndrojë në krye të PD-së: 95% e demokratëve më duan

Lulzim Basha është i vendosur të qëndrojë në krye të Partisë Demokratike, pavarësisht kritikave dhe kërkesave të vazhdueshme nga anëtarë të partisë, përfshirë ish-kryeministrin Sali Berisha.

Në një konferencë për mediet, Basha u pyet se nëse mendon të japë dorëheqjen pasi “95% e demokratëve duan që të udhëheqë betejën dhe mbështesin agjendën e tij për të pastruar politikën.

Kryedemokrati u përgjigj se në të vërtetë demokratët e duan në krye të së djathtës.

Sipas sondazheve të mia, 95% e demokratëve kërkojnë që të udhëheq unë betejën kundër regjimit Rama-Doshi-Rakipi dhe mbështesin agjendën e përcaktuar nga unë për të pastruar politikën nga llumi i tranzicionit“, tha Basha.