Të shtëna me armë në kryeqytet, plagoset 22-vjeçari

Foto ilustruese

Një 22-vjeçar ka mbetur i plagosur mbrëmjen e sotme në Tiranë, pasi është qëlluar me armë teksa ndodhej brenda makinës së tij.

Ngjarja u regjistrua në zonën e njohur si lulishtja pranë Komunës së Parisit. I riu ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Ndërkohë në vendngjarje  kanë mbërritur forca të shumta policie dhe ka nisur hetimi për shkaqet që çuan në përdorimin e armës.

Njoftimi i policisë:

Rreth orës 22:35, tek lulishtja në rrethrrotullimin e Komunës së Parisit, në rrethana ende të paqarta, dyshohet se është plagosur me armë zjarri brenda mjetit të tij të parkuar shtetasi R.B, 22 vjeç, i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Shërbimet e Policisë kanë bërë rrethimin e zonës dhe po vijojnë kontrollin e saj për të bërë të mundur identifikimin dhe kapjen e autorit.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe dokumentin e plotë të saj.