Pas golit të Polonisë, ndërpritet loja në “Air Albania”, tifozët hedhin sende në fushë

Polonia ka shënuar golin e parë në “Air Albania” dhe menjëherë më pas kanë nisur incidentet në fushë.

Tifozët kuq e zi nuk kanë përmbajtur zemërimin dhe kanë nisur të hedhin sende të forta drejt lojtarëve polakë.

Futbollistët zbrazën fushën, duke u larguar drejt dhomave të zhveshjes.

Polakët do të synojnë të marrin ndeshjen në tavolinë, ndërkohë që pritet çfarë vendimi do të marrë gjyqtari bashkë me delegatët.

Ky incident është i rëndë për imazhin e kombëtares sonë, që sot duhet të dhuronte vetëm emocione të bukura në stadiumin e mbushur me rreth 22 mijë tifozë.