Ronaldo kërkon të jetë pikë referim, ja kërkesa që i ka bërë trajnerit

Cristiano Ronaldo është një perfeksionist i vërtetë, gjithmonë i vëmendshëm ndaj detajeve më të vogla, ndaj kampioni portugez nuk i ka fituar rastësisht 5 Topa të Artë.

E ka kuptuar diçka të tillë shpejt edhe Ole Gunnar Solskjaer, me të cilin ka patur një diskutim pikërisht për sa i përket lojës së Manchester United. Cristiano Ronaldo i ka shfaqur pakënaqësitë e tij trajnerit në lidhje me lojën, duke i bërë një kërkesë për ta bindur teknikun që të ndryshojë vetëm për të.
Që kur është kthyer në Manchester, Ronaldo ka shënuar 5 gola në pesë ndeshje me fanellën e United, numra rekordesh, sidomos nëse kujton se portugezi ka tanimë 37 vite mbi shpinë. Të gjitha këto megjithatë duket se nuk mjaftojnë, pasi Ronaldo është i bindur se mund të shënojë edhe më shumë.
Sipas tij, shokët e skuadrës duhet ta përmirësohen në ndihmën ndaj tij, duke i furnizuar topat me shpejt. Ronaldo kështu do të arrinte në zonën e golit në kushtet më të mira të mundshme.
Siç bëhet të ditur, është kjo kërkesa që portugezi i ka bërë Solskjaer, dhe trajneri pa hezitim ia ka plotësuar menjëherë duke ua komunikuar diçka të tillë skuadrës. Është e vështirë t’i thuash jo Ronaldos.