16-vjeçari qëllohet me plumb në kokë nga shoku, kamerat e sigurisë filmojnë momentin në Brooklyn

Kamerat e sigurisë filmuan momentin  kur një 16-vjeçar u qëllua aksidentalisht në kokë nga shoku i tij në Brooklyn gjatë një shkëmbimi zjarri të martën.

Në video, një nga adoleshentët kthehet për të qëlluar mbi një person të armatosur gjatë një shkëmbimi zjarri rreth orës 13:30, tha policia.

Plumbi humbi objektivin e tij të synuar dhe goditi Cahlil në kokë, sipas policisë dhe pamjeve video.

Pasi Cahlil bie në tokë, shoku i tij i mbuluar me gjak afrohet dhe përpiqet të tërheqë trupin e shtrirë në tokë.

Cahlil u dërgua në spital por nuk mundi t’i mbijetojë plagëve të marra.