Vritet në krye të detyrës shefi i Krimeve në Policinë e Lezhës

Shefi i Krimeve në Policinë e Lezhës u vra paraditen e sotme gjatë kontrollin që po kryente për identifikiminne parcelave me drogë.

Ngjarja ka ndodhur në Ishull Lezhë. Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën dhe po punojnë për kapjen e autorit

Njoftimi i Policisë

Rreth orës 10:30 ,në Ishull Lezhë ,në rrethana ende të paqarta është qëlluar me armë zjarri në drejtim të grupit të kontrollit të territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

Si pasojë është plagosur me armë zjarri oficeri i Krimeve në Komisariatin e Policisë Lezhë shtetasi S. H., 44 vjeç, i cili për pasojë të plagëve të marra ka ndërruar jetë gjatë rrugës për në spitalin Rajonal Lezhë.

Shërbimet e Policisë kanë rrethuar zonën me qëllim kapjen e autorit.

Në ndihmë të Policisë lokale janë nisur forcat speciale Renea, grupe të FNSH-së dhe një grup i posaçëm hetimor nga Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Shtetit  për të bërë të mundur  zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.