Mund të përfundonte në tragjedi! 39-vjeçari kapet duke dhunuar gruan, në shtëpi mbante armë

Një 39-vjeçar u arrestua në Babrru të Tiranës, pasi në banesën e tij u kap duke dhunuar fizikisht bashkëshorten.

Sipas policisë, pasi mori njoftimin forcat blu mbërritën në vendngjarje dhe prangosën Algert Sedën. Në shtëpi iu gjet një armë zjarri pa leje dhe 39 fishekë.

I dyshuari do të hetohet nga Prokuroria e Tiranës për “Dhuna në familje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 5, pas marrjes së njoftimit se në Babrru, në një familje, një shtetas po ushtronte dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij, menjëherë kanë shkuar në adresën e dhënë dhe falë veprimeve të shpejta parandaluan përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit, duke bërë të mundur kapjen dhe prangosjen e shtetasit Algert Seda.

Gjatë kontrollit në banesën e këtij shtetasi, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale një armë zjarri gjahu dhe 65 fishekë gjuetie.

Në vijim të veprimeve, në bashkëpunim dhe me Komisariatin e Policisë Gramsh, gjatë kontrollit në banesën tjetër të këtij shtetasi në fshatin Sojnik, Gramsh, iu gjet dhe iu sekuestrua një armë zjarri automatik dhe 31 fishekë luftarak.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Algert Seda., 39 vjeç, dhe materialet në ngarkim të tij i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprat penale “Dhuna në familje” dhe “Mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.