Kurti takim me përfaqësuesin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi

Përfaqësuesi special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak ka nisur takimin me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti ditën e sotme.

Ky është takimi i parë i Lajçak gjatë qëndrimit të tij tre-ditor në Kosovë.

Derisa, nesër pritet të takohen me kryetarin e Kuvendit, Glauk Konjufca dhe disa nga liderët politikë.

Takimi po zhvillohet i mbyllur për medie, të njëjtat janë lejuar të marrin pamje vetëm në fillim të takimit.