Merr medaljen olimpike dhe propozimin për martesë në mes të stadiumit dhe miliona teleshikuesve (Fotot)

Zhytësja Hen Zi triumfoi në Lojërat Olimpike duke marrë medaljen e argjendtë.

Por fitorja e kampiones nuk u mbyll me kaq. Ajo morri vëmendjen e të gjithëve, kur partneri u shfaq në mes të stadiumit, me një kuti me unazë në dorë.

Zi u përlot dhe më pas tha “Po”, duke marrë duartrokitjet e gjithë spektatorëve.