Tërmet në Shqipëri, epiqendra në detin Adriatik

Një tërmet i shkallës 4.2 Rihter është regjistruar mbrëmjen e sotme në vend.

Tërmeti ka pasur thellësi vetëm 1 km, me epiqendër në detin Adriatik, 9 kilometra larg Lezhës dhe 53 km larg Durrësit.

Lëkundjet sizmiologjike janë ndjerë rreth orës 22:00 në perëndim të Shqipërisë, nga Durrësi në Lezhë.