Stuhia e rërës shkakton aksident në Utah/ SHBA, 7 të vdekur e dhjetëra të plagosur

Shtatë persona kanë ndërruar jetë deri tani dhe të tjerë janë  plagosur rëndë pasi një stuhi rëre në Utah të SHBA-së bllokoi shikueshmërinë dhe shkaktoi një aksident zinzhir prej të paktën 20 automjetesh.

Përplasja e rëndë ndodh në autostradën I-15 pranë Kanosh.

Autoritetet nuk specifikuan se sa të plagosur ishin por thanë se numri i viktimave mund të rritet.

Një stuhi me erëra të forta ishte raportuar një ditë më parë në Kanosh, ndërsa shteti i Utah po përjeton një thatësirë ekstreme.