Lojërat Olimpike të Tokios/ Medalja e dytë për Kosovën, shkëlqen Nora Gjakova

Xhudistja Nora Gjakova ka arritur t’ia siguroi Kosovës edhe një medalje olimpike në Lojërat Olimpike Tokio 2020.

Ajo ka fituar edhe gjysmëfinalen ndaj japonezes Tsukasa Yoshida, ndërkohë që do të vijojë luftën për të artën.

Nora më herët ka mundur edhe Kaja Kajzer nga Sllovenia dhe holandezen, Sanne Verhagen.

Nora Gjakova është xhudistja synonte medalje në këto lojëra olimpike, pasi është e vetmja që i mungon.

Ajo garon në kategorinë -57 kg.