Linja e madhe e Unazës me 66 stacione/ Rama nxjerr pamjet: Ja kur do të nisë

Linja e madhe unazore në Tiranë me 66 stacione do të nisë në muajin gusht.

Kryeministri Edi Rama, këtë mëngjes ka publikuar pamjet e flotës së re të autobusëve hibridë.

Autobusët hibridë elektrikë do të jenë në shërbim të qytetarëve në një linjë prej 13.2 km.

“MIRËMËNGJES dhe me gjeneratën e re të transportit publik, hërbim për Tiranën e gjelbër e të pastër, ju uroj një të dielë të bukur.

në Gusht nis linja e madhe unazore 13.2km me 66 stacione”, shkruan Rama.