Mbërrijnë edhe 20 mijë doza AstraZeneca

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu njofton se në vendin tonë kanë mbërritur edhe 20.000 doza të vaksinës AstraZeneca, falë mbështetjes së qeverisë kroate.

Përmes një postimi në rrjete sociale, Manastirliu shkruan se sasi të tjera do të vijojnë, teksa deri më tani kanë mbërritur në total 1.699.410 vaksina.

Postimi i plotë:

20.000 doza vaksine AstraZeneca sapo kanë mbërritur në Shqipëri, falë mbështetjes së qeverisë kroate.

Me 1,699,410 vaksina antiCOVID që kanë mbërritur deri tani dhe sasi të tjera që do të vijnë, jemi të vendosur të çojmë përpara planin kombëtar të vaksinimit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të çdo qytetari.