Tuesday, December 5, 2023

Uncategorized

Himni dhe Asdreni/ BSH prezanton dy prerje të serisë së re të kartëmonedhave

Guvernatori i Bankës së Shqipërisë Gent Sejko ka prezantuar ditën e sotme dy prerje të serisë së re të kartëmonedhave. Bëhet fjalë për kartëmonedhën...

Peza paralajmëron një verë të nxehtë: Media, oligarkë dhe niveli i Berishës do të jenë emrat e radhës që do të shpallen “non grata”...

Analisti Alfred Peza ka paralajmëruar se kjo verë do të jetë e nxehtë sa i përket lëvizjeve të Amerikës ndaj Shqipërisë për shpalljen “non...

Ambasadorja Kim takohet me të riun që e quajti “kineze”: U çudita kur më tregoi se si Enver Hoxha…

Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim është takuar ditën e sotme me Fisartin, komentuesin që e quajti “kineze”, disa ditë më parë. Lajmin e ka bërë...

Largimi i Ruçit nga politika, Koçi: Është një shembull që fatkeqësisht mungon, përvoja e tij vlerë e madhe

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi nga Fieri ka dhënë një opinion të tij për largimin e Gramoz Ruçit nga politika, ku ka thënë se...

Takimi/ Ekspertët : Ja problematikat e Remitancave gjatë vitit pandemik

Në ditën ndërkombëtare të Remitancave në Tiranë është mbajtur dhe takimi për sfidat me të cilat përballet ky sektor. Në panelin me temë “Remitancat, ndikimi...

Eksperti arbëresh i prodhimtarisë sjell përvojën e tij në tokën shqiptare

Dhoma e Biznesit të Diasporës Shqiptare fazën e dytë e Projektit “Angazhimi i Diasporës në transferimin e njohurive bujqësore në Shqipëri”, financuar nga IOM,...

Mediat greke: Carolina u vra nga bashkëshorti

Babis Anangnostopolos, bashkëshorti i së ndierës Carolinës u shoqërua sot me helikoter nga ana e policisë dhe do të japë shpjegime shtesë lidhur me...

Publikohen pamjet e ikjes së Kanye West dhe Irina Shayk nga paparacët

Ish e dashura e futbollistit, Cristiano Ronaldo, Irina Shayk dhe reperi amerikan, Kany West, kohëve të fundit janë përfolur në media rozë për një...

Barcelona ende s’i ka dërguar Messit ofertë për ripërtëritjen e marrëveshjes

Barcelona ende s’i ka dërguar Messit ofertë për ripërtëritjen e marrëveshjes Barcelona ende nuk i ka dërguar kapitenit të vet, Lionel Messi, ofertë për ripërtëritjen...

A është piramida e Antarktikes më e vjetra në Tokë

Piramida më e vjetër në Tokë është e fshehur nën borën dhe akujt e thellë të Antarktikes, thonë teoritë e konspiracionit, e tashmë atë...

Të Fundit