“Hap i madh për të ardhmen”, Vuçiç publikon foton me Ramën dhe Zaev

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka publikuar një foto me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe kryeministrin e Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev.

Takimi i tyre u mbajt në kuadër të Forumit Ekonomik për Bashkëpunimin Rajonal, ku tre liderët pritet të nënshkruajnë marrëveshje bashkëpunimi mes tyre.

“Ky është një hap i madh për të ardhmen. Bashkëpunimi politik dhe mes njerëzve sjell stabilitet dhe shumë gjëra të rëndësishme për të ardhmen e rajonit”, shkruan Vuçiç.